این تمرکز روسیه سوریه آمریکا آمریکایی

این: تمرکز روسیه سوریه آمریکا آمریکایی ریاست جمهوری نیروهای داعش اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث ناگفته‌های فوت مرموز دستفروش قمی

عضو شورای اسلامی شهر قم: اعتراضات مردم نسبت به برخورد ماموران سد معبر، به ذهنیت منفی مردم از این شغل، برمی‌گردد

ناگفته‌های فوت مرموز دستفروش قمی

ناگفته های فوت مرموز دستفروش قمی

عبارات مهم : فرزند

عضو شورای اسلامی شهر قم: اعتراضات مردم نسبت به برخورد ماموران سد معبر، به ذهنیت منفی مردم از این شغل، برمی گردد

به گزارش شهروند ؛٣روز از فوت مظفر می گذرد. مرد میوه فروشی که بعد از درگیری با ماموران سد معبر شهرداری قم به نحوه مشکوکی جان سپرد. هنوز علت دقیق فوت این دستفروش اعلام نشده و تقصیر ماموران شهرداری در بروز این اتفاق مشخص نیست، ولی حالا زهرا زن جوان او باید به تنهایی مبینا و متین و میثم را بزرگ کند.

ناگفته‌های فوت مرموز دستفروش قمی

بدون مظفر که ٢سالی از دستفروشی اش می گذشت. درگیری ماموران شهرداری با مظفر لحظاتی قبل از فوت او، باعث شده است تا آشنایان و کسبه آن محل، ماموران سد معبر شهرداری را مقصر این اتفاق بدانند، ولی مسئولان شهرداری قم دخالت ماموران سد معبر را در فوت این میوه فروش رد می کنند و مدعی اند که این دستفروش دوساعت بعد از حضور ماموران سد معبر شهرداری و درگیری با آنها حالش بد شده است و در اثر برخورد سر با جدول جان باخته هست، ولی شهروندان قم روایت خودشان از اتفاق را قبول دارند و همچنان به برخورد ماموران سد معبر شهرداری با دستفروشان این شهر معترض اند. اعتراضاتی که به گفته محمود مسگری عضو شورای اسلامی شهر قم به ذهنیت منفی مردم از شغل مامور سد معبر، برمی گردد و همین مسأله باعث شده است تا افراد تحصیلکرده تمایلی به حضور در این شغل نداشته باشند. این نماینده شورای شهر قم با اشاره تلویحی به برخوردهای نامناسب ماموران سد معبر شهرداری قم با دستفروشان در معابر عمومی شهر راجع به فوت مشکوک این دستفروش به ایسنا گفت: «بارها فیلم درگیری میان میوه فروش و ماموران را مشاهده کردیم و در ارزیابی ها و نظر قطعی مشخص شد فوت این میوه فروش عمدی نبوده است.

در این راستا جهت جلوگیری از درگیری علاوه بر بکارگیری نیروهای زبده و توانمند باید اعتبار های قانونی نیز در برخورد با سد معبر اتخاذ شود.» او ریشه و علت این حوادث را در نبود آموزش های مورد نیاز جهت ماموران سد معبر شهرداری بیان کرد و دراین باره گفت: «آموزش و کارآمدی و اخلاق مداری از ارکان مهم در جذب ماموران سد معبر است تا بتوان این معضل را به خوبی مدیریت کرد. شهرداری باید متناسب با نیاز فعلی به تربیت و آموزش ماموران سد معبر بپردازد تا علاوه بر روش های استاندارد با استفاده از اخلاق و سعه صدر بتوانند این پرسشها را مدیریت کنند. در این راستا باید افرادی در برخورد با عاملان سد معبر گزینش شوند که با استفاده روش های اخلاقی و کارآمدی با این معضل برخورد کنند.»

عضو شورای اسلامی شهر قم: اعتراضات مردم نسبت به برخورد ماموران سد معبر، به ذهنیت منفی مردم از این شغل، برمی‌گردد

حمیدرضا عابدی خرسند، مدیرکل روابط عمومی شهرداری قم نیز دراین باره گفته بود: «ماموران ما هیچ دخالتی در فوت این فرد نداشتند. حتی در فیلم ها هم کاملا مشخص است که هیچ یک از ماموران زد وخوردی با راننده وانت ندارند و تنها به خاطر انجام وظیفه به او تذکر معمولی دادند.» با این وجود پرونده قضائی درخصوص فوت این دستفروش تشکیل شده است و ٥نفر از ماموران سد معبر به دادسرا احضار شده است اند، هرچند دادستان قم براساس مستندات و بیانات شاهدان عنوان قتل عمد در این اتفاق را رد کرده است.

با این همه خانواده مظفر همچنان ماموران شهرداری را در فوت او مقصر می دانند. آنها مدعی اند که ماموران سد معبر قصد توقیف وانت او را داشتند که بعد از درگیری و ضرب و شتم مظفر از سوی ماموران سد معبر او تعادلش را از دست می دهد و سرش به جدول کنار خیابان برخورد و قبل از رسیدن آمبولانس فوت می کند. اینها را محمد عباسی شوهرخواهر مظفر به «شهروند» می گوید. او در صحبت هایش به جزییات جدیدی از این اتفاق اشاره می کند که در ادامه می خوانید:

شما درحالی از درگیری ماموران با مظفر صحبت می کنید که مسئولان شهرداری هرگونه ضرب و شتم به وسیله مامورهایشان را تکذیب می کنند.

ناگفته‌های فوت مرموز دستفروش قمی

شهرداری می خواهد از فوت مظفر شانه خالی کند. درحالی که همه کسبه و اهالی محل آن جا حضور داشتند. همه می گویند ماموران همان ابتدا سراغ ماشین مظفر رفتند. چندبار هم با او درگیر شدند. یکی از ماموران گلوی او را گرفته بود و محکم فشار می داد و با مشت به سر او ضربه می زد. بعد مردم دخالت می کنند و درگیری فیزیکی موقتا تمام می شود. یکی از آنها داخل وانت او می نشیند و منتظر جرثقیل می شوند تا خودروی او را به پارکینگ ببرند. مظفر از آنها خواهش کرد ولی ماموران اصرار داشتند که ماشین به پارکینگ انتقال یافته شود. حتی مادرش و پدرش هم وساطت کردند، مردم هم جمع شده است بودند و از ماموران درخواست کردند تا منصرف شوند. مظفر هم هنگامی که سماجت ماموران را می بیند، از آنها می خواهد تا بارش را از عقب وانت بردارد. ظاهرا آنها اجازه این کار را به او می دهند. او هم مشغول خارج کردن انگورها از وانت می شود که دوباره با ماموران درگیر می شود و سرش به کنار جدول برخورد و همان جا فوت می کند. هنگامی که آمبولانس رسید، جنازه او را برد.

ولی مسئولان شهرداری هرگونه درگیری با مظفر را رد می کنند و می گویند که او ٢ساعت بعد از حضور ماموران سرش به جدول خورده و در بیمارستان فوت می کند.

عضو شورای اسلامی شهر قم: اعتراضات مردم نسبت به برخورد ماموران سد معبر، به ذهنیت منفی مردم از این شغل، برمی‌گردد

در این مدت حرف های نادرست زیادی مطرح شده است هست. همه اینها دروغ هست. آقای شهردار در مصاحبه ای اعلام کرده، ما منتظر مراسم تشییع جنازه این دستفروش هستیم تا با حضور در این مراسم با آنها همدردی کنیم. ما مظفر را به خاک سپردیم، ولی حتی یک کارمند شهرداری هم در مراسم شرکت نکرد. در این مدت یک نفر از شهرداری هم سراغی از این خانواده نگرفت. ما از شهرداری قم گله مندیم. صداوسیمای قم حدود ٤٠ دقیقه، برنامه از منزل پسرعمویم تهیه کرد، ولی یک ثانیه آن را هم پخش نکرد. تنها صحبتی که درخصوص این اتفاق از صداوسیما مطرح شد، حرف های شهرداری بود. ولی واقعیت این است که مظفر به علت درگیری با ماموران سد معبر شهرداری کشته شد.

پس شما از شهرداری شکایت دارید؟

ما در دادسرا شکایتمان را مطرح کردیم. از آن ٥ ماموری که آن روز جلوی درِ منزل مظفر این اتفاق را رقم زدند. به خصوص از آن کسی که گردن او را گرفته بود و با مشت به او ضربه می زد.

ناگفته‌های فوت مرموز دستفروش قمی

برای این ادعا ها مدرکی هم دارید؟

بله فیلم، تصویر و کلی شاهد داریم. همه کسبه بلوار شاهد قم شاهد همه این اتفاقات هستند.

بیمارستان علت فوت را اعلام کرد؟

نه به ما چیزی اعلام نشده است.

پزشکی قانونی هم اعلام کرده؛ آثاری از ضرب و جرح روی بدن مظفر دیده نشده است و احتمالا او به علت سکته قلبی فوت کرده باشد؟

مظفر سالم بود چند ماه پیش جهت بیمه کشاورزی چکاپ کامل شد، او هیچ مسئله قلبی نداشت.

مظفر کشاورز بود؟

نه او هنگامی که فرزند بود، همراه خانواده از هشترود به قم مهاجرت کردند، ولی مقداری زمین کشاورزی در هشترود داشتند و به همین علت بیمه کشاورزی شدند.

او قبل از دستفروشی چکار می کرد؟

مظفر دوسالی بود که با وانتش میوه می فروخت. جلوی منزل خودش. او مستأجر بود، قبل از این هم سیم کشی و کاشی کاری می کرد. وضع مالی خوبی نداشت، ولی کار می کرد تا شرمنده زن و فرزند اش نباشد.

چند تا فرزند دارد؟

یک دختر و دو پسر. فرزند بزرگش مبینا ١٠ سال دارد. متین ٧ساله است و میثم تازه ٣سالش تمام شده. حالا زهرا باید به تنهایی این سه فرزند را بزرگ کند. آنها ١٥ سال بود که با هم ازدواج کرده بودند، این خانواده حامی و نان آور مهم خودش را از دست داده و مظفر هم چیزی جهت آنها باقی نگذاشته هست. اصلا او به جز همان وانت و باری میوه ای که هر روز صبح قبل از طلوع آفتاب از میدان بارفروش ها می خرید، چیز دیگری از مال دنیا نداشت که بخواهد بعد از مرگش جهت زن و سه فرزندش باقی بگذارد.

مرگ پیمانکار بعد از اختلاف با شهرداری قم

پیمانکاری که روز شنبه در حیاط شهرداری قم با بنزین اقدام به خودسوزی کرده بود، به علت سوختگی شدید در بیمارستان موسی کاظم(ع) جان سپارد.

هرچند در ابتدا علت اتفاق وصول نشدن طلب چندماه این پیمانکار از شهرداری قم عنوان شد، ولی روز گذشته یکی از اعضای شورای شهر قم علت این اتفاق را نه طلب مالی پیمانکار از شهرداری بلکه تأییدنشدن پروژه انجام شده است این پیمانکار از سوی ناظر عنوان کرد. محمود مسگری عضو شورای اسلامی شهر قم راجع به جزییات این اتفاق گفت: «علت خودسوزی پیمانکاری که روز شنبه در شهرداری یکی از مناطق قم اقدام به خودسوزی کرده بود، به اشتباه طلب مالی او از شهرداری اعلام شده است بود، درحالی که مسئله این پیمانکار تأییدنشدن پروژه اش به وسیله ناظر بوده و او با توجه به پرسشها مالی که داشته، درخواست تأیید پروژه را از شهرداری داشته هست، ولی در هر پروژه ای ناظر باید آن را به تأیید برساند. اگر هر کس بخواهد با فشار روانی این تأیید را اخذ کند، دیگر پروژه ها با کیفیت انجام نمی شود، در صورتی که اگر ناظر بدون توجه به کیفیت و استانداردها آن را تأیید کند، باید پاسخگو باشد.»

واژه های کلیدی: فرزند | پروژه | برخورد | شهرداری | علت درگیری | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs